top of page

December 10, 2019

1. miesto a mimoriadna cena pre Deti devína!

Deti Devín sa v pilotnom ročníku súťaže “Deti pre Bratislavu”,  vyhlasovateľom bol Metropolitný inštitút Bratislavy, umiestnili na 1. mieste a získali na realizáciu svojho projektu „Workout pre deti Devína“ sumu vo výške 3 000 eur. Zároveň vzhľadom na dopad projektu, sa porota rozhodla udeliť projektu aj mimoriadnu cenu v hodnote 5 000 eur. Témou súťaže boli Ekológia a verejný priestor a/alebo Kultúra a solidarita. Súťaž prebiehala do konca novembra. Zapojiť sa do nej mohli základné školy, občianske združenia a iné inštitúcie, ktoré sa venujú vzdelávacím aktivitám pre deti vo veku 7 až 15 rokov.
Porotcovia oceli, že veľmi trefne prostredníctvom videa predstavili svoj návrh, že si sami zvolili čo potrebujú a chcú v lokalite vo svojom voľnom čase robiť. Na jar nám na Športovisku pribudne workout. Cenu za Deti Devína prevzal v Primaciálnom paláci od primátora Matúša Valla Janko Tóth. Našim šikovným ďeťom gratulujeme a tešíme sa z úspechu!


 

NOVOROČNÝ KONCERT chrámového zboru AD HOC

January 01, 2020

Devínsky chrámový zbor AD HOC pri príležitosti 10. výročia svojho vzniku srdečne pozýva na

NOVOROČNÝ KONCERT - 25. januára 2020, o 18.00 hod., v Kostole sv. Kríža v Devíne.

Program: diela z tvorby autorov O. Gjeilo, E. Suchoň, W. A. Mozart, L. Molfino, Ph. Stopford a i. a tiež autori A. Dvořák a M. Ravel v inštrumentálnom podaní mladých devínskych hudobníkov.
Klavírny sprievod: Viera Miškovicová, a. h. / Sólový soprán - Renáta Bicánková, a. h.

Vstupné dobrovoľné.

 Tento projekt finančne podporil Fond na podporu umenia, ďakujeme.

KALENDÁR 2020

January 01, 2020

V tohtoročnom kalendári nájdete prácu každého škôlkára navštevujúceho MŠ Kremeľská – 47 detí a 28 detí, ktoré tvoria vo Výtvarnom Ateliéri Devín, spolu je v kalendári 75 reprodukcií detských výtvarných prác.

Škôlkari tvorili aj počas výtvarných dielničiek v Ateliéri, pod vedením výtvarníčky Ivety Haasovej a Miriany Materákovej. Pre škôlkarov - deti vo veku 3 až 5 rokov sme tento rok zvolili tému zátišia s netradičným zoskupením predmetov – zeleninou, kvetináčovými rastlinami či mušľami. (inšpirovali sme sa výstavou Laca Terena :) Pre najmenších výtvarníkov to bola téma náročná (pozorovanie a záznam reálnych objektov na formát papiera A3), ale o to veselšie vznikli obrázky. Najmä techniku suchého pastelu si škôlkári vždy užijú, len máloktorí ju môže vyskúšať doma :)

Kalendár zostavujeme ako celok – kompozíciu – k obrázkom škôlkarov dovyberáme diela školákov, detí od 6 do 13 rokov. Vybrali sme práce kresby, maľby, grafiky – zvieratká, portréty, zátišia, krajinky a veríme, že aj tento celý rok bude kalendár tešiť nie len v Devíne.

Kalendár sme financovali s podporu hlavného mesta SR Bratislavy z 2% poukázaných nášmu OZ.

ĎAKUJEME VÁM!

Výtvarný Ateliér Devín organizuje výtvarnú súťaž pre bratislavské zušky :)

June 05, 2018

... nedočkavo nakúkame do schránky a čakáme na výtvarné diela vašich žiakov :) Všetky práce, ktoré nám pani poštárka doručí do piatku 5.10. zaradíme do súťaže. Zoznam došlých prác priebežne aktualizujeme. Už čoskoro vám predstavíme porotu. VŠETKY INFORMÁCIE NÁJDETE V POZVÁNKE. AK BY VÁM EŠTE NEJAKÁ CHÝBALA, PÝTAJTE SA NÁS: atelierdevin.mira@gmail.com

TEŠÍME SA NA VŠETKY DIELA! Mira, Daniela a Ivetka

Súťaž organizujeme s podporou grantového programu hl. mesta SR Bratislavy -

ARS BRATISLAVENSIS a s podporou MČ Bratislava - Devín

Výtvarný Ateliér Devín ide do mesta :) aj 2. júna

May 19, 2018

V SOBOTU 2. JÚNA SA STRETNEME V STAREJ TRZNICI :)

tešíme sa na vštky deti!

Dielničky podporilo hlavné mesto SR Bratislava z Grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.

Ďakujeme 

Výtvarný Ateliér Devín ide do mesta :)

May 04, 2018

V SOBOTU 5. MÁJA SA STRETNEME V STAREJ TRZNICI :)

tešíme sa na vštky deti!

Dielničky podporilo hlavné mesto SR Bratislava z Grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.

Ďakujeme 

Výtvarný Ateliér získal ceny V krajine remesiel :) v 6. celoslovenskej súťažnej prehliadke remeselnej tvorivosti detí

August 24, 2017

GRATULUJEME Maríne, Veronike a Petre!

Na sklo maľované: 1. miesto neudelené / 2. miesto Marína Murínová "Morena" a Veronika Lorincová "Tanečníci"

/ 3. miesto Petra Mrázová "Tancovali líštičky" / Tešíme sa, že krásne sklomaľby ocenila aj porota :)

Výtvarný Ateliér a Ústredie ľudovej umeleckej výroby Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy 6. ročníka súťaže V krajine remesiel 2017,

vo štvrtok 1. marca 2018 o 12.00

v Galérii ÚĽUV, Obchodná 64, Bratislava

Do súťaže sme prihlásili aj ďalšie vydarené diela, z keramiky a textilu, ktoré si budete môcť pozrieť spolu s víťaznými vo výstavných priestoroch ÚĽUVu v Košiciach a Bratislave. Kedy sa výstavy budú konať vás budeme včas informovať.

JANKO HRÁŠOK I. repríza už túto nedeľu!

February 22, 2018

Srdečne vás pozývame na I. reprízu detského - devínskeho - predstavenia. Vianočná premiéra bola skvelá, nenechajte si ujsť jedinečné predstavenie - talentovaných hercov a výbornú doprovodnú muziku!

Čakáme vás v Dome kultúry v Devíne, v nedeľu 25. februára o 17:00. A neváhajte :)

BENEFÍCIA pre "ŠPORTOVISKO"

October 02, 2017

Milí priatelia, devínčania a všetci priaznivci Devínskeho Športoviska,

ĎAKUJEME Vám všetkým, ktorý ste prišli na piatkovú Benefíciu a podporili náš spoločný projekt kúpou umeleckého diela, či príspevkom. Veľká vďaka patrí tiež tým, ktorí ste venovali umelecké diela na predaj, či sprostredkovali darovanie diel od samotných umelcov.

Ďakujeme všetkým mamičkám, ktoré nám upiekli sladké aj slané dobroty a deťom, ktoré neúnavne každého núkali :) Ďakujeme devínskym vinárom.

Výťažok z Vašich dobrovoľných príspevkov, predaja a dražby umeleckých diel bol za tento skvelý večer úžasný: 9 048 EUR

Nepredané umelecké diela budú do konca roka k dispozícii na predaj.

Ich zoznam s fotkami nájdete na našom FB a čoskoro aj tu.

Vy ktorý ste nemohli prísť a máte chuť športovisko podporiť môžete poslať svoj príspevok priamo na účet športoviska: SK1611000000002920914074


OZ „Deti Devína - Naša Materská škola“ v spolupráci s MČ Bratislava - Devín

Výtvarný Ateliér v krajine remesiel

July 14, 2017

S jarným slniečkom sa rozihral aj náš Ateliér a premenil sa na remeselné dielne. S nadšením sme sa pustili do novej techniky - mokrého aj suchého plstenia. Deti objavovali ako premeniť vlnené vlákna na veselé obrázky. Väčší si vyskúšali tvoriť jednoduché brošničky, či vyzdobiť vlastnoručne ušité kuchynské chňapky :) Technika mokrého plstenia bavila všetky deti - vlnený materiál je veľmi príjemný na ohmat. Po čistej práci s voňavým mydielkom pri plstení prišla na rad hlina. Deti sa vyhrali s mištičkami aj zvieratkami a vytvorili množstvo drobných objektíkov. Vysušené práce sú už vypálené a čakajú v ateliéri na začiatok nového školského roka. Tie najvydarenejšie kúsky naglazujeme, čo bude u nás opäť novinka. Nenaglazované mištičky odrôtujeme. Nové techniky - remeslá robíme v Ateliéri aj vďaka podpore z grantového programu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislave, ĎAKUJEME 

1 / 1

Please reload

bottom of page